OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
msssw.pl strona Samorzadu Wojewodztwa Mazowieckiego
Strona główna arrow Wydarzenia arrow Otwarcie budynku F  
 
Otwarcie budynku F Drukuj E-mail
Spis treści
Otwarcie budynku F
Strona 2

_DSC_0163

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14 maja 2012 r odbyło się uroczyste otwarcie budynku F.

Na uroczystość, prócz pracowników szpitala, zostało zaproszonych wielu gości - swoją obecnością zaszczycili nas m.in. Krzysztof Grzegorz Strzałkowski – Wicemarszałek,

Ewa Łagońska – Dyrektor Departamentu Zdrowia UMWM, Monika Sokulska – Dyrektor Departamentu Nadzoru Właścicielskiego i Inwestycji UMWM.

Projekt rozbudowy szpitala o budynki D, E i F pierwotnie powstał w latach 1985-1988 z inicjatywy Departamentu Inwestycji Centralnej Dyrekcji Okręgowych Kolei Państwowych, ówczesnego organu nadrzędnego Centralnego Szpitala Kolejowego. Niestety w latach 90. PKP porzuciło całą inwestycję, a zaawansowanie robót zakończyło się na stanie surowym zamkniętym w przypadku budynków D i E, a budynku F – surowym otwartym. Część rozpoczętych prac udało się dokończyć – budynki D i E zostały w całości oddane do użytku 2010 roku. Natomiast projekt dotyczący budynku F został w 2006 roku opracowany na nowo ze środków pochodzących z Urzędu Marszałkowskiego. Plany zakładały wykorzystanie i adaptację już istniejącego budynku - całą inwestycję zaś nazwano „modernizacją budynku F”.

W dostosowaniu planów należało wziąć pod uwagę przede wszystkim potrzeby szpitala oparte na nowych przepisach BHP, znacznie zaostrzonych przepisach przeciwpożarowych oraz rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie wymagań jakim powinny odpowiadać pomieszczenia zakładów opieki zdrowotnej wraz ze standardami realizacji świadczeń zdrowotnych.

Prace budowlane rozpoczęto w 2008 roku. W pierwszym etapie, w latach 2008 – 2009, Urząd Marszałkowski przeznaczył na inwestycję 11 mln złotych. W 2010 roku, z powodu ogólnoświatowego kryzysu, nastąpiła przerwa w finansowaniu, w latach 2011 – 2012 na budowę przeznaczono kolejne 12 mln złotych. Ogółem z Urzędu Marszałkowskiego Szpital otrzymał 23 mln zł.

Budynek o powierzchni użytkowej 5,2 tys. m² składa się z trzech kondygnacji. W piwnicach powstał parking podziemny na 38 miejsc postojowych oraz szatnie dla personelu i pomieszczenia techniczne. Parter zajmuje izba przyjęć, hall główny z kancelarią, punktem informacyjnym, poczekalnią oraz szatnią dla pacjentów i odwiedzających. Znajdują się tu również przychodnia specjalistyczna oraz pomieszczenia komercyjne - restauracja i pasaż handlowy. Na piętrze budynku rozmieszczone zostały pozostałe gabinety przychodni specjalistycznej. Do tej pory pomieszczenia dla poradni były wynajmowane.
Ukończenie budynku spowodowało również zmianę organizacji ruchu na terenie szpitala, pacjenci i pracownicy korzystają z osobnych wejść i parkingu. 
wstecz
 
 
Top!
Top!