OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
msssw.pl strona Samorzadu Wojewodztwa Mazowieckiego
Strona główna arrow Wydarzenia arrow XII Olimpiada Szkół Promocji Zdrowia  
 
XII Olimpiada Szkół Promocji Zdrowia Drukuj E-mail
Spis treści
XII Olimpiada Szkół Promocji Zdrowia
Strona 2
Strona 3

 DSC_0400

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25 maja 2012 roku w Ośrodku Kultury i Sportu w Zielonce odbyła się XII Olimpiada Szkół Promocji Zdrowia Województwa Mazowieckiego. Organizatorem tegorocznego wydarzenia był Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie. 350 uczniów z siedmiu mazowieckich liceów z różnych miast wzięło udział w sportowej rywalizacji w ramach Olimpiady będącej zwieńczeniem ich całorocznej pracy.

W tym roku, w ramach programu Szkół Promocji Zdrowia, uczniowie zajmowali się problematyką uzależnień od tytoniu, a hasło Olimpiady wyłonione w drodze konkursu brzmiało „Bez tytoniu w dorosłe życie.” Prócz rywalizacji sportowej w ramach tegorocznego spotkania wszystkich drużyn odbył się sprawdzian wiedzy teoretycznej na temat nikotynizmu; ocenie podlegały również przygotowane wcześniej prezentacje multimedialne szerzące wiedzę na temat szkodliwości palenia.

Po sportowej rywalizacji wyłoniono zwycięską Szkołę Promocji Zdrowia na Mazowszu. W tym roku najlepsza okazała się szkoła z Siedlec, działająca przy tamtejszym Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim sp. z o.o.

Nagrody ufundowane przez Urząd Marszałkowski wręczyli Pan Jarosław Rosłon - Dyrektor Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie oraz Pani Ewa Łagońska – Dyrektor Departamentu Zdrowia UM i Pan Marek Jaworski reprezentujący Zakład Epidemiologii i Prewencji Nowotworów Centrum Onkologii Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie..

Na uroczystości obecny był również Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Krzysztof Grzegorz Strzałkowski.

Patronat honorowy nad XII Olimpiadą Szkół Promocji Zdrowia objął Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego, natomiast patronat merytoryczny – prof. Witold Zatoński, kierownik Zakładu Epidemiologii i Prewencji Nowotworów Centrum Onkologii Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Program Szkoła Promocji Zdrowia prowadzony jest od 1999 r. Powstał z inicjatywy Samorządu Województwa Mazowieckiego i jest finansowany z jego środków.

W Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym prowadzony był w latach 2006-2012. 
wstecz   dalej »
 
 
Top!
Top!