OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
msssw.pl strona Samorzadu Wojewodztwa Mazowieckiego
Strona główna arrow Oddziały szpitalne arrow ODDZIAŁ CHIRURGII URAZOWO - ORTOPEDYCZNEJ  
 
ODDZIAŁ CHIRURGII URAZOWO - ORTOPEDYCZNEJ Drukuj E-mail

Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej specjalizuje się w rozpoznawaniu i leczeniu uszkodzeń tkanek miękkich narządu ruchu ze szczególnym uwzględnieniem usidleń nerwów obwodowych.

Wykonuje operacje endoskopowe:

 • stawu kolanowego - w obrębie stawu kolanowego istnieje możliwość zaopatrzenia uszkodzenia łąkotek, rekonstrukcji więzadeł krzyżowych, uszkodzeń chrząstki stawowej  oraz korekcji dysfunkcji stawu rzepkowo-udowego,

 • stawu barkowego - endoskopowe operacje barku umożliwiają odbarczenie cieśni podbarkowej oraz diagnostykę i zaopatrzenie uszkodzeń stożka rotatorów,

 • stawu skokowego.

Wykonywane są również operacje artroskopowe, które umożliwiają krótką hospitalizację i ambulatoryjne doleczanie pacjentów.

Szczególnym zainteresowaniem zespołu lekarskiego jest leczenie schorzeń i deformacji stóp - nowoczesne zaopatrzenie operacyjne paluchów koślawych, paluchów sztywnych czy też palców młotkowatych lub szponiastych pozwala na bezgipsowe prowadzenie większości pacjentów.

W zaawansowanych zmianach zwyrodnieniowych stawów Oddział wykonuje i rozwija wachlarz stosowanych zabiegów endoprotezoplastyki stawów biodrowego i kolanowego.

W Oddziale prowadzeni są również pacjenci po urazach narządu ruchu, gdzie stosowane są następujące metody leczenia:

• w leczeniu złamań trzonów kości długich stosowane są nowoczesne zespolenia gwoździami śródszpikowymi blokowanymi,

• otwarte złamania z obrażeniami tkanek miękkich zaopatrywane są stabilizatorami zewnętrznymi,

 • w pozostałych przypadkach stosowane są zespolenia płytkowe lub małoinwazyjne

W oddziale jest 25 łóżek ortopedycznych i 3 łóżka w Sali Intensywnego Nadzoru Pielęgniarskiego (POP). Nowoczesne wyposażenie ułatwia profesjonalną opiekę nad pacjentami.

Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej ma swój Blok Operacyjny z dwiema salami operacyjnymi z nawiewem laminarnym; jedna wyposażona w kolumny ze sprzętem artroskopowym, druga w ramię C z monitorem do zabiegów urazowych i endoprotezoplastyk. Poza tym na oddziale wprowadzono nowoczesne rozwiązania z dwoma traktami komunikacyjnymi - czystym do transportu chorych i brudnym do transportu narzędzi, bielizny i odpadów z sal operacyjnych.

Do dyspozycji oddziału jest Sala Fizykoterapii i Kinezyterapii. Wyposażona jest ona w nowoczesne urządzenia do ciągłych ćwiczeń biernych - artromoty oraz aparaty do fizykoterapii umożliwiające wykonywanie bardzo szerokiej gamy zabiegów leczniczych w tym laseroterapii, magnetoterapii, krioterapii, elektroterapii i terapii ultradźwiękami.

Kinezyterapia realizowana jest poprzez stanowisko UGUL (Uniwersalny Gabinet Usprawniania Leczniczego) oraz inne sprzęty do rehabilitacji.

ZASADY PRZYJĘĆ
W Specjalistycznej Przychodni Przyszpitalnej działa Poradnia Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej merytorycznie współpracująca z Oddziałem.

Przy Poradni działa Punkt Konsultacyjny, w którym prowadzone są kwalifikacje do zabiegów wysokospecjalistycznych.

KADRA ZARZĄDZAJĄCA

Kierownik dr hab. n.med. Artur Stolarczyk
Zastępca kierownika dr n.med. Edward Dobies
Zespół rehabilitacji mgr Katarzyna Wąsowicz-Rosińska
p.o. Pielęgniarki oddziałowej lic. piel. Izabela Zawada

LOKALIZACJA
Budynek C, piętro 3                                           Plan szpitala

KONTAKT
SEKRETARIAT: 22 47-35-218

 
 
 
Top!
Top!