Zarząd Województwa Mazowieckiego we współpracy ze Stowarzyszeniem Polska Unia Medycyny Transplantacyjnej przygotował kampanię edukacyjną w zakresie promocji idei dawstwa i transplantacji – „Daj życie - program zwiększenia liczby pobrań wielonarządowych w województwie mazowieckim”.

link do filmu: https://youtu.be/N98FN6fFuDc

transplantacja

Czytaj więcej

 

W trosce o czyste powietrze - nowelizacja uchwały antysmogowej

W dniu 26 kwietnia 2022 r. Sejmik Województwa Mazowieckiego przyjął uchwałę nr 59/22 zmieniającą uchwałę w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa mazowieckiego ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw (tzw. uchwałę „antysmogową”). Uchwała została opublikowana dnia 29 kwietnia 2022 r. w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego pod pozycją 5147.
Uchwała weszła w życie z dniem 14 maja br.

Czytaj więcej

 

Uroczyste otwarcie Katedry Ginekologii i Położnictwa UKSW w MSSW.

Czytaj więcej

bom logomazowsze serce Polski

Szanowni Państwo, bardzo serdecznie dziękujemy za oddane głosy w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. To Państwa wsparcie i zaangażowanie sprawiło, iż 15 marca 2022 r. szpital otrzymał nowoczesny ambulans transportowy.

Dziękujemy!

Zadanie zrealizowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.

Czytaj więcej

Z dniem 1 stycznia 2022 r. MSSW rozpocznie współpracę z Wydziałem Medycznym Collegium Medicum Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. 

 

Uroczyste podpisanie umowy miało miejsce 2 grudnia 2021 r.

Zawarte porozumienie zakłada współpracę w zakresie badań naukowych, dydaktyki i innych form kształcenia w tym organizację seminariów, warsztatów, wykładów, zajęć klinicznych i praktyk studenckich. Studenci będą mogli korzystać  z najnowocześniejszego sprzętu, jakim dysponuje szpital, m.in. robota chirurgicznego da Vinci.

Zapraszamy wszystkie osoby, które ukończyły  65 rok życia na bezpłatne szczepienia przeciwko grypie w ramach programu finansowanego przez m.st. Warszawa.

Czytaj więcej

Informacja dotycząca wsparcia w ramach Projektu UE pn. „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-COV-2 na terenie Województwa Mazowieckiego”.

Informujemy, iż Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie otrzymał wsparcie od Województwa Mazowieckiego na realizację w/w projektu
czytaj więcej

Informujemy, iż od 2 września 2020 r. Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie uzyskał uprawnienia do prowadzenia specjalizacji lekarskiej w zakresie medycyny ratunkowej  w trybie rezydenckim i pozarezydenckim. Specjalizacja może być realizowana w trybie modułowym lub dotychczasowym (możliwość zmiany miejsca i kontynuacji specjalizacji).

Kierownik SOR
Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie

 

 

W związku z epidemią koronawirusa  w naszym Kraju, w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie skargi i wnioski przyjmowane są wyłącznie drogą przez  formularz na stronie: www.mssw.pl (zakładka dla pacjenta-skargi i wnioski).  Czas odpowiedzi może się wydłużyć do 3 miesięcy.