Szanowni Państwo,

Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie bardzo serdecznie dziękuje za zaufanie i oddane głosy w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.

Zrozumienie potrzeb Szpitala i Państwa zaangażowanie zaowocowało przyznaniem środków na realizację projektu nr 237 tj. „Zakup ambulansu transportowego dla Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie”.

Dziękujemy!

Zapraszamy wszystkie osoby, które ukończyły  65 rok życia na bezpłatne szczepienia przeciwko grypie w ramach programu finansowanego przez m.st. Warszawa. Celem programu jest zmniejszenie zachorowalności na grypę i infekcje grypopodobne wśród populacji z grupy podwyższonego ryzyka (osób od 65 roku życia) oraz ograniczenie powikłań pogrypowych, m.in. zapalenia płuc i oskrzeli, zapalenia ucha oraz zaburzeń pracy serca.
Szczegółowe informacje uzyskacie Państwo dzwoniąc pod numer (22) 47 35 447 oraz (22) 47 35 448.

TPK
TELEPLATFORMA PIERWSZEGO KONTAKTU
tel. 800 137 200

Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił Teleplatformę Pierwszego Kontaktu (TPK), z którą Pacjent może skontaktować się w razie nagłego pogorszenia stanu zdrowia, poza godzinami pracy Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Dzwoniąc pod bezpłatny, ogólnopolski numer TPK: 800 137 200 Pacjenci otrzymają niezbędną pomoc medyczną. Połączenie jest bezpłatne i może być wykonane tylko z Polski – połączenia z zagranicy nie są obsługiwane

Złoty Medal w rankingu - Maluchy Na Brzuchy

Z radością informujemy, że Międzyleski Szpital Specjalistyczny otrzymał w rankingu - Maluchy Na Brzuchy - złoty medal za wspieranie dwugodzinnego i nieprzerwanego kontaktu skóra do skóry po porodzie drogami natury.

 

 

Informacja dotycząca wsparcia w ramach Projektu UE pn. „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-COV-2 na terenie Województwa Mazowieckiego”.

Informujemy, iż Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie otrzymał wsparcie od Województwa Mazowieckiego na realizację w/w projektu w następującej formie:

wykaz sprzętu

odnośnik do informacji

Szacuje się, że w Polsce 53% kobiet i 68% mężczyzn ma nadwagę, a co czwarta osoba dorosła jest otyła.

Prawidłowy sposób żywienia to nie tylko dieta umożliwiająca redukcję masy ciała, ale również element stylu życia warunkujący zdrowie.

 

Informujemy, iż od 2 września 2020 r. Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie uzyskał uprawnienia do prowadzenia specjalizacji lekarskiej w zakresie medycyny ratunkowej  w trybie rezydenckim i pozarezydenckim. Specjalizacja może być realizowana w trybie modułowym lub dotychczasowym (możliwość zmiany miejsca i kontynuacji specjalizacji).

Kierownik SOR
Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie 

 

 

podziękowania2

W imieniu samorządu Województwa Mazowieckiego dziękujemy Państwu za życzliwość i szlachetny gest, który jest wyrazem Państwa odpowiedzialności,
empatii i pięknej potrzeby niesienia bezinteresownej pomocy... Dziesiątki firm, stowarzyszeń, instytucji, ale i osób prywatnych w tym trudnym czasie pokazało, co znaczy solidarność, odpowiedzialność i po prostu - wielkie serce...

W imieniu wszystkich pracowników szpitala zaangażowanych w walkę z epidemią koronawirusa serdecznie dziękuję wszystkim przyjaciołom Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego za wsparcie finansowe, które
natychmiast kieruję na zakup środków ochrony osobistej dla pracowników

Jarosław Rosłon
 Dyrektor