Z dniem 1 stycznia 2022 r. MSSW rozpocznie współpracę z Wydziałem Medycznym Collegium Medicum Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. 

 

Uroczyste podpisanie umowy miało miejsce 2 grudnia 2021 r.

Zawarte porozumienie zakłada współpracę w zakresie badań naukowych, dydaktyki i innych form kształcenia w tym organizację seminariów, warsztatów, wykładów, zajęć klinicznych i praktyk studenckich. Studenci będą mogli korzystać  z najnowocześniejszego sprzętu, jakim dysponuje szpital, m.in. robota chirurgicznego da Vinci.

W dniu 23.12.2021 r. Komendant Hufca Dzielnicy Wawer przekazał na ręce Dyrekcji MSSW Betlejemskie Światełko Pokoju.

Betlejemskie Światełko Pokoju.

Szanowni Państwo,

Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie bardzo serdecznie dziękuje za zaufanie i oddane głosy w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.

Zrozumienie potrzeb Szpitala i Państwa zaangażowanie zaowocowało przyznaniem środków na realizację projektu nr 237 tj. „Zakup ambulansu transportowego dla Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie”.

Dziękujemy!

Zapraszamy wszystkie osoby, które ukończyły  65 rok życia na bezpłatne szczepienia przeciwko grypie w ramach programu finansowanego przez m.st. Warszawa. Celem programu jest zmniejszenie zachorowalności na grypę i infekcje grypopodobne wśród populacji z grupy podwyższonego ryzyka (osób od 65 roku życia) oraz ograniczenie powikłań pogrypowych, m.in. zapalenia płuc i oskrzeli, zapalenia ucha oraz zaburzeń pracy serca.
Szczegółowe informacje uzyskacie Państwo dzwoniąc pod numer (22) 47 35 447 oraz (22) 47 35 448.

TPK
TELEPLATFORMA PIERWSZEGO KONTAKTU
tel. 800 137 200

Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił Teleplatformę Pierwszego Kontaktu (TPK), z którą Pacjent może skontaktować się w razie nagłego pogorszenia stanu zdrowia, poza godzinami pracy Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Dzwoniąc pod bezpłatny, ogólnopolski numer TPK: 800 137 200 Pacjenci otrzymają niezbędną pomoc medyczną. Połączenie jest bezpłatne i może być wykonane tylko z Polski – połączenia z zagranicy nie są obsługiwane

Złoty Medal w rankingu - Maluchy Na Brzuchy

Z radością informujemy, że Międzyleski Szpital Specjalistyczny otrzymał w rankingu - Maluchy Na Brzuchy - złoty medal za wspieranie dwugodzinnego i nieprzerwanego kontaktu skóra do skóry po porodzie drogami natury.

 

 

Informacja dotycząca wsparcia w ramach Projektu UE pn. „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-COV-2 na terenie Województwa Mazowieckiego”.

Informujemy, iż Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie otrzymał wsparcie od Województwa Mazowieckiego na realizację w/w projektu
czytaj więcej

Szacuje się, że w Polsce 53% kobiet i 68% mężczyzn ma nadwagę, a co czwarta osoba dorosła jest otyła.

Prawidłowy sposób żywienia to nie tylko dieta umożliwiająca redukcję masy ciała, ale również element stylu życia warunkujący zdrowie.

 

Informujemy, iż od 2 września 2020 r. Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie uzyskał uprawnienia do prowadzenia specjalizacji lekarskiej w zakresie medycyny ratunkowej  w trybie rezydenckim i pozarezydenckim. Specjalizacja może być realizowana w trybie modułowym lub dotychczasowym (możliwość zmiany miejsca i kontynuacji specjalizacji).

Kierownik SOR
Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie 

 

 

podziękowania2

W imieniu samorządu Województwa Mazowieckiego dziękujemy Państwu za życzliwość i szlachetny gest, który jest wyrazem Państwa odpowiedzialności,
empatii i pięknej potrzeby niesienia bezinteresownej pomocy... Dziesiątki firm, stowarzyszeń, instytucji, ale i osób prywatnych w tym trudnym czasie pokazało, co znaczy solidarność, odpowiedzialność i po prostu - wielkie serce...

W imieniu wszystkich pracowników szpitala zaangażowanych w walkę z epidemią koronawirusa serdecznie dziękuję wszystkim przyjaciołom Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego za wsparcie finansowe, które
natychmiast kieruję na zakup środków ochrony osobistej dla pracowników

Jarosław Rosłon
 Dyrektor

Wszystkich Przyjaciół, Sympatyków i Wszystkich Państwa, którym nie jest obojętny los osób chorych, prosimy o wsparcie i pomoc w tym trudnym okresie funkcjonowania MSSW.

W przypadku darowizn rzeczowych prosimy o kontakt z Zastępcą Dyrektora ds. Pielęgniarstwa, tel. 22 47 35 330

Wpłaty prosimy kierować na konto: 54 1240 6074 1111 0010 6172 8098 z dopiskiem "darowizna COVID"

Za każdy gest wsparcia Dziękujemy.

W związku z epidemią koronawirusa  w naszym Kraju, w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie skargi i wnioski przyjmowane są wyłącznie drogą przez  formularz na stronie: www.mssw.pl (zakładka dla pacjenta-skargi i wnioski).  Czas odpowiedzi może się wydłużyć do 3 miesięcy.

 

W zawiązku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną i niebezpieczeństwem rozprzestrzeniania się zakażenia dróg oddechowych ( COVID - 19), w trosce o bezpieczeństwo Pacjentów / Personelu zwracam się z prośbą o składanie wniosków o dokumentację medyczną w formie:

- Elektronicznej, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- Listownie, na adres szpitala z dopiskiem statystka medyczna
- Zamówienie telefonicznie tel. 22 47 35 152 ( przy odbiorze dokumentacji pacjent / lub osoba upoważniona wypełni wniosek).

Wnioski o dokumentację medyczną można pobrać na stronie internetowej szpitala w zakładce: Dla Pacjenta -> Dokumentacja - wniosek.

Pod ww. nr tel. można również uzyskać wszelkie informacje w sprawie wniosku lub odebrania dokumentacji medycznej.

Kierownik Działu Statystyki Medycznej i Kodowania Usług Medycznych w MSSW

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym w naszym Kraju związanym z COVID-19 w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie (MSSW) zostaje czasowo wprowadzony zakaz odwiedzin.
KOMUNIKAT plik w formacie PDF

Profilaktyka oraz zasady postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem 2019-nCoV*.

Zalecenia krajowego konsultanta w dziedzinie chorób zakaźnych prof. dr hab. n. med. Andrzeja Horbana oraz aktualne informacje i wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego w sprawie zasad postępowania z osobami podejrzanymi o zakażenie nowym koronawirusem 2019-nCoV, można znaleźć w serwisach:

Prawa pacjenta w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie

informacja w formacie pdf.

Obowiązki pacjenta w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie

informacja w formacie pdf.


Informacja w sprawie realizacji świadczeń w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Zasady korzystania z Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej od 1 października 2017 r.

informacja w formacie pdf.


Informacje dla pacjentów zapisanych na świadczenia z zakresu:

1 - Fizjoterapia ambulatoryjna
2 - Lekarska ambulatoryjna opieka rehabilitacyjna

informacja w formacie pdf.


Formularze wniosków o udostępnienie dokumentacji medycznej
Do Dyrektora Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie
04-749 Warszawa
ul. Bursztynowa 2.

INFORMACJA W SPRAWIE REALIZACJI ŚWIADCZEŃ ZDROWOTNYCH W ZAKRESIE DERMATOLOGIA I WENEROLOGIA DZIECIĘCA – HOSPITALIZACJA
Uprzejmie informujemy, że z dniem 1 września 2018 r. Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie nie realizuje świadczeń zdrowotnych:
hospitalizacja w zakresie dermatologia i wenerologia dziecięca.

REGIONALNY PROGRAM PROFILAKTYKI NOWOTWORÓW GŁOWY I SZYI
"ZAPOBIEGAJ, DZIAŁAJ Z GŁOWĄ"
ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNE BADANIA LARYNGOLOGICZNE

Na badanie nie potrzeba skierowania!
Do programu konieczna jest wcześniejsza rejestracja!

ZAPISY na badania w dniach: poniedziałek - piątek w godz. 8.00 - 14.00 
pod numerem tel. 022 47-35-464
lub osobiście w sekretariacie Oddziału Otolaryngologicznego MSSW ul. Bursztynowa 2, II piętro.