Aktualne informacje dotyczące działań samorządu Mazowsza w trosce o czyste powietrze.

Smog to problem, z którym na co dzień - szczególnie w sezonie grzewczym - muszą mierzyć się mieszkańcy Mazowsza. Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie dołączył do grona instytucji wspierających działania informacyjne i edukacyjne prowadzone przez samorząd województwa mazowieckiego www.powietrze.mazovia.pl

  • link do FB rzecznika prasowego urzędu marszałkowskiego:

https://www.facebook.com/rzecznik.prasowy.UMWM/videos/2190745947909816/

  • „Smogowe sztuczki” na YT:

https://www.youtube.com/watch?v=C16yPW0VhIE

  • Link do strony, z której można pobrać film (by np. móc go osadzić na swojej stronie):

http://powietrze.mazovia.pl/aktualnosci/wszystkie/antysmogowe-sztuczki


Jakość powietrza na Mazowszu

Sposoby informowania o jakości powietrza

W celu uzyskania informacji dotyczącej bieżącej, prognozowanej oraz historycznej jakości powietrza, można skorzystać z następujących narzędzi opartych na informacjach pochodzących z Państwowego Monitoringu Środowiska:

  1. Portal o jakości powietrza Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska – na stronie Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska znajdują się informacje dotyczące jakości powietrza w całej Polsce. Prezentowane są zarówno bieżące, jak i historyczne dane pomiarowe pochodzące z baz danych wojewódzkich inspektoratów ochrony środowiska.
    Więcej informacji: powietrze.gios.gov.pl
  2. Serwis Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie – na stronie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie zamieszczane są ostrzeżenia Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego o złej jakości powietrza.
    Więcej informacji: https://www.mazowieckie.pl/