wawa

W programie mogą wziąć udział kobiety w ciąży (a także ich partnerzy), zamieszkałe na terenie m.st. Warszawy - płacące podatki w Warszawie, albo zameldowane w Warszawie na stałe lub czasowo i podopieczne domów matki i dziecka finansowanych przez miasto.

Zapisy od pn. – pt. w godz. 9:00 – 14:00
pod nr telefonu 885 310 700.
Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu,
w poniedziałek i środę o godz. 18:00 i trwają 1,5 godziny.
W programie przewidujemy 10 spotkań przeznaczonych na zajęcia teoretyczne i praktyczne oraz ćwiczenia ogólnousprawniające.
Cała edycja kursu trwa 5 tygodni.

 

Gratulacje z okazji nadania tytułu naukowego profesora Panu dr hab. Arturowi Stolarczykowi.

Mamy zaszczyt i przyjemność poinformować, iż Pan dr hab. Artur Stolarczyk Kierownik Kliniki Ortopedii i Rehabilitacji otrzymał z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej nominację profesorską. Uroczystość miała miejsce 15 grudnia we wnętrzach Pałacu Prezydenckiego w obecności 68 innych naukowców z Polski.
Profesor Stolarczyk był jedynym lekarzem o specjalizacji zabiegowej, którego wieloletni dorobek naukowy, zawodowy oraz dydaktyczny z dziedziny nauk medycznych i nauk o zdrowiu, został uwieńczony otrzymaniem tytułu Profesora.
Panu Profesorowi składamy najserdeczniejsze gratulacje oraz życzenia dalszych sukcesów w realizacji planów i zamierzeń naukowych, a także wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym. 

View the embedded image gallery online at:
https://www.mssw.pl/1/96-aktualnosci-wiecej#sigProId793532e5cd

Zakończyła się I edycja konkursu samorządu Mazowsza „Medyczne Wydarzenie Roku” – Eskulapy Mazowsza 2022. Celem konkursu było uhonorowanie pracy kadry medycznej zatrudnionej w wojewódzkich podmiotach leczniczych.

Kapituła wyróżniła najlepszych i najbardziej innowacyjnych medyków oraz ich dokonania. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 7 grudnia w Mazowieckim Teatrze Muzycznym im. Jana Kiepury. Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach: „Osiągnięcie medyczne roku”, „Osobowość medyczna roku” i „Wschodząca nadzieja medycyny”.

Doktor Bartosz Maciąg z Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego został zwycięzcą w kategorii "Wschodząca Nadzieja Medycyny". Prof. dr hab. n. med. Mirosław Ząbek z Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego otrzymał statuetkę „Osobowość medyczna roku”. W kategorii „Osiągnięcie medyczne roku” doceniony został zabieg rekonstrukcji ubytków pooperacyjnych za pomocą płatów z mikrozespoleniem naczyń u pacjentów z nowotworami złośliwymi głowy i szyi wykonany przez lekarzy z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

Ponadto wyróżnienia otrzymali specjaliści z Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego: w kategorii "Osobowość Medyczna Roku" wyróżnienie otrzymała prof. dr hab. n. med. Ewa Barcz zaś w kategorii "Osiągnięcie Medyczne Roku" dr hab. n. med. Artur A. Antoniewicz i "Program rozwoju zaawansowanych technik operacyjnych w urologii onkologicznej z zastosowaniem systemu robotowego Da Vinci®.
Zwycięzcy odebrali statuetki z rąk marszałka Adama Struzika, członkini zarządu województwa Elżbiety Lanc oraz radnych województwa mazowieckiego. 

View the embedded image gallery online at:
https://www.mssw.pl/1/96-aktualnosci-wiecej#sigProId0d92c6e6c7

W dniu 17.11.2022 na ręce Pani Ireny Yevheniwny Dontsowej Dyrektora ds. lecznictwa Szpitala w Przemyślanach w obwodzie lwowskim w Ukrainie przekazaliśmy Ambulans Sanitarny.
Kluczyki do Ambulansu wraz ze sprzętem przekazanym przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, 60 szt. zestawów resuscytacyjnych AMBU, wręczyła Pani Marzena Dymkowska-Gacyk Zastępca dyrektora ds. administracyjno-eksploatacyjnych MSSW.
Sprzęt będzie służył chorym i potrzebującym pomocy, w szpitalu w Przemyślanach.

#solidarnizukraina

 

View the embedded image gallery online at:
https://www.mssw.pl/1/96-aktualnosci-wiecej#sigProIdb1c39bf144

 

 

ppp

Lider Ochrony Zdrowia – walka z pandemią COVID-19

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych, zorganizowała edycję specjalną konkursu Lider Ochrony Zdrowia – Lider Zmian. Chcąc w sposób szczególny docenić beneficjentów zaangażowanych w walkę z pandemią COVID-19, ale też i tych podejmujących inne działania na rzecz ochrony zdrowia mieszkańców Mazowsza.
Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie dzięki dotacjom Unii Europejskiej jako beneficjent RPO WM 2014-2020, zwiększył możliwości diagnostyczne, ratownicze i medyczne w związku z epidemią. Dlatego przystąpiliśmy do ww. konkursu w kategorii:
Lider Ochrony Zdrowia – walka z pandemią COVID-19.
Tylko dzięki Państwa zaangażowaniu i Państwa wsparciu, będziemy mogli nadal rozwijać się, inwestować i usprawniać znacząco sposób diagnostyki pacjentów.

 

Prosimy głosujcie na nas:
https://liderzmian.eu/glosowanie-2022/walka-z-pandemia-covid-19/miedzyleski-szpital-specjalistyczny-w-warszawie

 

Wydarzenie odbywa się pod honorowymi patronatami Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.
Dzięki dotacjom unijnym na liście zakupionych urządzeń przez Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie znalazły się m.in. respiratory, łóżka do intensywnego nadzoru/intensywnej terapii z materacem, kardiomonitory, aparaty USG, aparaty RTG, aparaty EKG, pompy infuzyjne oraz aparaty do hemodializy i hemodiafiltracji. Szpital otrzymał także niezbędne środki ochrony indywidualnej.

Ponadto w placówce zrealizowano 5 inwestycji, które w znaczący sposób poprawiły bezpieczeństwo pacjentów i personelu szpitala – były to:

  • adaptacja pomieszczeń na potrzeby izolatek,
  • wykonanie wentylacji mechanicznej z podciśnieniem w związku z adaptacją pomieszczeń na potrzeby izolatek,
  • malowanie ciągów komunikacyjnych farbą antybakteryjną,
  • wybudowanie nowego budynku dla potrzeb generatora tlenu,
  • wykonanie instalacji elektrycznej w nowo wybudowanym budynku na potrzebę umiejscowienia generatora tlenu.

 

lider

 

 

medal srebrny

Szanowni Państwo,
Mamy zaszczyt poinformować, że Międzyleski Szpital Specjalistyczny znalazł się w Rankingu „Maluchy na Brzuchy” za wysoki wskaźnik wsparcia dwugodzinnego i nieprzerwanego kontaktu skóra do skóry po porodzie drogami natury (dane z ankiet Fundacji Rodzić po Ludzku z lat 2020-2022 zebrane w sierpniu 2022).

Cieszymy się bardzo, że ten aspekt opieki okołoporodowej jest tak dobrze realizowany w Państwa placówce. Jednocześnie zaznaczamy, że bezpośredni kontakt skóra do skóry między matką a dzieckiem po porodzie przez cesarskie cięcie jest równie ważny.

Zachęcamy do kontynuowania wspierania dwugodzinnego i nieprzerwanego kontaktu skóra do skóry po porodzie drogami natury oraz do pracy nad umożliwianiem tego kontaktu po porodzie przez cesarskie cięcie.

Z wyrazami szacunku
Zespół "Maluchy na brzuchy"
Olga Vitoš i Anna Kwiatek-Kucharska
www.maluchynabrzuchy.pl
http://maluchynabrzuchy.pl/ranking-maluchy-na-brzuchy/
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.