W ramach Oddziału II Wewnętrznego i Gastroenterologii funkcjonuje Pracownia endoskopii.

Pracownia wykonuje endoskopowe badania przełyku, żołądka oraz dwunastnicy. 
Wykonywane są badania diagnostyczne, jak również zabiegi tamowania krwawień z przewodu pokarmowego, eradykacji żylaków przełyku, polipektomii. Pobierane są wycinki materiałów z oceną histopatologiczną oraz do oceny infekcji bakterii Helicobacter pylori.

Kolonoskopia polega na oglądaniu endoskopem wnętrza jelita grubego. W trakcie badań wykonuje się również zabiegi polegające na pobieraniu wycinków, usuwaniu polipów, usuwaniu ciał obcych, poszerzaniu zwężeń, protezowaniu oraz tamowaniu krwawień.

W Pracowni endoskopii wykonywane są również zabiegi ECPW ze sfinkterotomią, pobraniem materiału do badania histopatologicznego, usuwaniem złogów z dróg żółciowych oraz protezowaniem przewodów żółciowych i trzustkowych.

 

ZAPISY
Badania endoskopowe przewodu pokarmowego wykonywane są zarówno dla pacjentów hospitalizowanych (długość hospitalizacji uzależniona od stanu pacjenta), jak również w trybie ambulatoryjnym dla pacjentów skierowanych przez lekarza pierwszego kontaktu lub lekarza specjalistę.

Zapisy w Pracowni endoskopii odbywają się w godzinach 9.00 - 10.00 i 12.30 - 14.00 w dni robocze, osobiście lub przez osobę trzecią oraz telefonicznie (tel. 22 47-35-342).

Pacjenci pierwszorazowi ze skierowaniem do Szpitala proszeni są o zapisywanie się w Izbie przyjęć planowych „A" (tel. 22 47-35-111)

 

WYNIKI HISTOPATOLOGICZNE 

Wyniki histopatologiczne wydawane są w godzinach 12.30 - 14.00 w dni robocze pacjentom lub osobom upoważnionym.

Pacjenci proszeni są o wcześniejsze telefoniczne potwierdzenie, czy wynik histopatologiczny jest już do odebrania.LOKALIZACJA
Łącznik C-D, piętro 3
Plan Szpitala

 

KONTAKT 
Sekretariat: 22 47-35-342